твір-роздум на тему твору говорюща риба е андієвської

«Доля «говорющої» риби у світі» (до аналізу казки-притчі Емми Андієвської «говорюща риба»).

6 клас. Онищенко Л.., учитель української мови і літератури гімназії № 9 м. Кіровограда Кіровоградської міської ради Кіровоградської області, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, старший учитель. «Доля «говорющої» риби у світі» (до аналізу казки-притчі Емми Андієвської «Говорюща риба»). Мета: ознайомити учнів із життєвим і творчим шляхом Е. Андієвської; з’ясувати казково-притчевий жанр твору, особливості його композиції, удосконалювати навички аналізу сюжету та сюжетних деталей художнього твору; розвивати культуру зв’язного мовлення, логічне мислення, пам’ять, спостережливість, формувати критичне мислення, світогляд школярів; сприяти вихованню поваги та розуміння унікальних, виняткових людей. Сьогодні ми з вами знайомимося із твором письменниці-емігрантки родом із України Емми Андієвської «Говорюща риба». Маємо з’ясувати незвичайність жанру та образів цього твору. Тема нашого уроку звучить так: «Доля «говорющої риби» у світі», а епіграфом до уроку взяті слова з Біблії «Спочатку було Слово…». Як ви їх розумієте? (Все починалося зі слова.

Бог Словом створив світ і людину. Людину від тварини відрізняє здатність говорити, і могутність слова здавна використовувалася нею. Ми можемо словом вилікувати і вбити, подарувати щастя або горе…) Скажіть, ви любити море? (Так.) За що? (Воно дарує радість, насолоду, спокій.) Яким ви його бачите?

(Барвистим, сповненим життя, риб, іноді неспокійним, бурхливим.) У Емми Андієвської є цикл не зовсім звичайних казок-притч, об’єднаних спільним початком і закінченням. Вони були опубліковані у 2000 році. Ця збірка казок містить 18 оповідей. Вони об’єднані обрамленням-зв’язкою: шакал та консервна бляшанка розповідають один одному «казки», кожна з яких закінчується тим, що казкарі коментують її, роблять висновки із почутого таким чином, що їхня мораль (висновок) є різною (а часом навіть протилежною), але суперечка до кінця ніколи не вирішується. Цим автор дає зрозуміти, що ми, читачі, маємо право на власні висновки, і будь-який з них буде вірним. Ми можемо сказати, що «Говорюща риба» – це казка? (Учні доводять це твердження. Так, тому що у творі риба говорить, ходить, приймає рішення). Дослідники помітили у цих казках великий моральний заряд і наявність повчання (моралі), як і у байці. Це дає підставу говорити про притчевість цих творів, адже притча – це невелике оповідання, яке місить повчання в алегоричній формі. Алегорія (гр. allegoria – iносказання) обpаз, в якому все зобpаження має пеpеносне значення, виpаження iдеї в пpедметному обpазi: лисиця – хит pi сть, осел – тупа упертість, вовк – хижацтво). Притча схожа на байку, однак вона зображує ситуацію таким чином, що торкається проблем моралі, загальнолюдських законів. Вона часто служить для прямої настанови читачу щодо поведінки, вчинків. Хто, на вашу думку, є алегоричними персонажами у «Говорющій рибі»? (Говорюща риба, риби, рибалка, жінка). У чому полягає алегоричність їхніх образів? Проаналізувавши казку-притчу, ми з вами ще повернемося до розгляду цього запитання. Бесіда за питаннями та завданнями: Вам сподобався твір?

Чим? (В ньому письменниця показала незвичайний морський світ; дуже засмутила кінцівка; невиправданими є вчинки чоловіка та його жінки тощо.) Що здалося дивним? Незрозумілим? (Риба ходить, розмовляє; людська байдужість.) Зачитайте, де народилася говорюща риба («Серед табунів мовчазної риби…»). Чим вона відрізнялася від інших риб? (Тим, що вміла говорити.) Що, окрім балакучості, мала говорюща риба? («Добре серце».) Зачитайте, як їй жилося в морі? («Добре було гартись у хованки» серед коралових кущів; розповідала рибам жарти.) Зачитайте, як «звучало» слово в морі («Кольоровими бульбашками рухається крізь воду».) Ці бульбашки були кольоровими для всіх? (Ні, лише для говорющої риби, бо вони мали для неї значення, для інших вони були всього лише порожніми бульбашками). Чому говорюща риба перейшла в інший табун? («Бачачи як батька й матір убиває неслава…», тобто через страждання батьків.) Щось змінилося в її житті? (Нічого, бо в іншому табуні її також не розуміли.) Чому? Зачитайте «суд над рибою». («Вся рибна громада після ще глибшої, ніж звичайно мовчанки…») Хто і де малював вирок? (Верховодки на верхніх верствах води.) Чому? (У глибину суті проблеми ніхто не збирався заглиблюватися.) За що ж її вигнали і куди? (Заважала рибам зосередитися, а це порушувало гідність риб’ячу; її боялися, отже, доля у риби була тепер одна –вигнання, еміграція.) Чи ж справжньою є така гідність, якщо заради неї так просто вижити кожного, хто стане їй на заваді? (Ні, це говорить лише про боязнь «риб’ячого табуна» щось змінювати, дослухатися до чогось нового, незвичайного.) Як жилося рибі на суші? Зачитайте. («З цих пір риба стала жити на березі…») Що сталося зі словами? («Вимовлені слова не лишали за собою найменшої бульки») Чому? (На землі слова – це звичне явище; на чужині слова звучать не так, як удома; слова перестали бути бульками і почали набирати сенсу.) Чому риба так довго не наважувалася із кимось привітатися? (Боялася, що її знову не зрозуміють.) Зачитайте знайомство риби і рибалки. («Побачила недалеко від себе рибалку, що відбився від гурту…») Що можна сказати про чоловіка? (Неговіркий одинак серед багатьох рибалок.) На чому виникає їхня дружба? (На взаємодопомозі, взаєморозумінні. Рибалка слухає розповіді риби, «риба допомагала рибалці вибирати нові місця для ловитви».) Чи можна вважати дії риби зрадою по відношенню до своїх «сородичів»? (Питання дискусійного характеру, тому відповіді учнів можуть бути діаметрально протилежними. Так, адже вона залишилася рибою. Ні, бо її вигнали з моря, отже вона тепер була не «риб’ячого кола» і нікого не зраджувала.) Знайдіть у тексті слова «…рибалка відчув, що ліпшого приятеля, ніж говорюща риба в нього нема й ніколи не буде…». Скажіть, чому чоловік мусить (а не хоче) показати своїй родині говорющу рибу? (Тому що цей приятель є не зовсім звичайним, і рибалка трохи його соромиться; щоб довести, що навіть у нього – неговіркого одинака – може бути друг.) Риба збирається в гості до рибалки. Чому, на вашу думку, фраза «Я йду в гості до рибалки» повторюється двічі? (Невпевненість, риба сама себе переконує у правильності вчинку; риба радіє, що нарешті і її покликали в гості.) З ким риба зустрічається у дворі рибалки? (З дітьми і з дружиною рибалки.) Яке враження справили на рибу люди? («Дивні звички мають…, вони не вітаються і не помічають інших».) Що можна сказати про жінку? (Увесь час говорить, не слухаючи і не чуючи інших; заклопотана хатніми (побутовим, примітивними, приземленими) справами.) Чи можемо ми засуджувати жінку? Так, адже вона вбиває живу істоту, не почувши її. Ні, адже жінка завжди була заклопотана, бо мусила доглядати сім’ю, крім того, рибалка не попередив її про незвичайність нового друга.) А рибалку за те, що не попередив дружину? (Так, бо він забув, що його друг потребує особливого представлення, адже риба – не звичайний друг, не людина.) Зачитайте, якою стала риба на сковорідці. («Глянув рибалка на сковорідку…») Чому саме жінка вбиває рибу? (Світ бездуховності вбиває все незвичайне.) Що після цього сталося з рибалкою? (Постійно шукає свого друга; став одиноким, як і раніше.) Як ставиться письменниця до своїх персонажів? Кого, на вашу думку, зобразила автор в алегоричних образах риби й рибалки? («Незвичайних», невизнаних людей.) А в образі жінки? (Примітивізм, бездуховність.) Як ви тепер можете тлумачити епіграф? (Саме через те, що риба творить слова (говорить), вона гине; рибалка через свою мовчазність і невміння говорити з іншими втрачає друга; жінка через надмірну балакучість і невміння слухати вбиває рибу.) Порівняльна характеристика світів притчі. У яких світах відбуваються події у казці? (Світ риб і світ людей.) Розгляньте рисунок « Два світи у творі: спільне і відмінне» (рис. 1). Яким для говорющої риби є світ риб? Світ людей? Що спільного в обох світах? Як, на вашу думку, чому немає відмінностей? Як ви поясните стан, настрій риби, яка перебуває між двома світами? Доповніть рисунок, зазначивши світ риби, зазначивши цитати із тексту. То чи зможе чужий серед своїх стати своїм серед чужих? (Ні, тому що обидва світи є чужими, неприйнятними для говорющої риби – інакомислячої, унікальної особистості. «Говорющих риб», як правило, «жахаються» і соромляться, їх мають за божевільних, їх винятковість заважає і дратує.) Знайти літературні зв’язки даного твору із творами світової літератури. Написати твір-мініатюру «Чи важко бути «говорющою» рибою? Доведіть, що твір «Говорюща риба» казка-притча. лаборатории кубани рф результаты анализов по уникальному номеру. Лаборатории-кубани.рф - сервис предоставляющий жителям Кубани весь спектр лабораторных исследований высокого качества. Войти. Как получить результаты анализов по уникальному номеру: Вы должны получить бланк направления, где на отрывном поле указан Ваш персональный номер и адрес интернет сайта, для входа в личный кабинет. Заполните все вводные поля (ФИО, персональный номер, код с картинки) и нажмите кнопку ПРОДОЛЖИТЬ. Например, ФИО: Иванов Иван Иванович. Персональный номер: 88888888888-88. Код с картинки: фвл4. Получить результаты анализов можно виртуально, на сайте лаборатории-кубани.рф. Единственное, что требуется для дистанционного получения результатов исследования – уникальный код и личный кабинет пациента. Регистрация личного кабинета. Уникальный номер – это логин, который будет использоваться для входа в учетную запись. Вход в личный кабинет. Для входа в личный кабинет Лаборатории Кубани нужно открыть официальный сайт по ссылке лабораториикубани.рф/ и выполнить ряд пошаговых действий. Перед пользователем откроется регистрационная форма, которую нужно заполнить – введите фамилию, имя и отчество. Просмотр результатов анализов по уникальному номеру. Все города. Лечебные учреждения общего профиля. Лаборатории кубани рф - результаты анализов по уни. Город.

— Категория. Сайт. лабораториикубани.рф. Найти похожие. 📍 Контакты. Узнать результаты контрольных. Номер заказы. Пароль. Индивидуальные результаты. Фамилия. Код бланка №1. Информацию о готовности результатов исследований Вы можете получить, обратившись на горячую линию по тел. 8 800 700 40 10 с указанием номера заказа и ФИО. Новые заказы вы можете создать на нашем сайте, зарегистрировавшись в личном кабинете с помощью email-адреса. В нем же сохраняются все результаты анализов и вы можете смотреть динамику изменений выбранных вами исследований. Обратите внимание, что в своем личном кабинете вы можете: Указать номер карты скидок по программе лояльности «Здоровые накопления». Прикрепить в личном кабинете членов своей семьи, которые также могут пользоваться скидкой. Результаты анализов. Номер заказа. Телефон. Дата рождения. Я даю согласие на обработку своих персональных данных и соглашаюсь с политикой конфиденциальности и политикой обработки персональных данных. Получить. Вы также можете скачать наше мобильное приложение, где удобно получить результаты анализов, записаться на прием, посмотреть расписание врачей, и многое другое. Google Play. App Store. 1. Вы должны получить бланк направления, где на отрывном поле указан Ваш персональный номер и адрес интернет сайта, для входа в личный кабинет. Адрес сайта: лаборатории-кубани.рф или с помощью баннера на нашем сайте, с левой стороны в разделе баннеров. Статус готовности может быть: • «Пробирка еще не доставлена в лабораторию» • «Пробирка доставлена в лабораторию и находится в работе» • «Заказ выполнен» Только статус - выполнен означает, что все исследования завершены и результаты окончательны. 4. Ниже указан пример формы представления результатов исследования. 5. Для того, чтобы распечатать бланк результатов исследований, нажмите на кнопку Печать.

Анализ сайта: лаборатории-кубани.рф – Личный кабинет пациента. Домен (punycode): xn----7sbabcc1cadre7afb2ac6ay.xn--p1ai. Статистика обращений.

4 547 109. Номер технической поддержки Личного Кабинета: (861)-222-42-05 c ПН-ПТ 8:00-17:00. Почта технической поддержки: Версия для слабовидящих. Инструкция. Видео: лаборатории-кубани.рф результаты анализов по уникальному номеру. Добавить комментарий. Следить за комментариями. Наталья ФотографУ меня тоже писал сначала, что введен Не правильно номер, а потом всё таки открылосьи ннаписано анализ готов, поехала забирать. Это спам. ОтветитьНравится. 16 июня 2015 07:1BellaleКраснодар. Лаборатории-Кубани.рф. Результаты анализов формируются. Авторизация Регистрация. Ваш id i i ID-номер находится на лицевой стороне карты под штрих-кодом. Распечатайте результаты анализов. Поле заполнено неверно.

Анализ сайта лаборатории-кубани.рф: Индексация, Трафик, Ключевые слова, Социальные сети. Подробная информация. Рядом с адресом сайта в результатах поиска Яндекса могут появляться знаки, основанные на данных о поведении пользователей.

Такие знаки могут свидетельствовать об удовлетворенности пользователей и их доверии к сайту.

Популярный сайт — сайт получает этот знак, если имеет высокую посещаемость и постоянную аудиторию. Для удобства пользователей рекомендуем сделать уникальную 404 страницу и добавить на нее обратную ссылку на сайт. Статьи по теме: Настройка отслеживания 404 ошибок с помощью Google Tag Manager. Лаборатории Кубани проводят 1,5 тыс. Кубанцам разрешили ездить на авто и гулять с детьми. Как сообщает пресс-служба краевой администрации, анализ у пациента берут два раза – в первый и десятый день наблюдения. Медработник приезжает на дом и делает забор анализа из носа и полости рта. Результаты в течение 3-5 дней поступают в поликлинику по месту жительства. При этом жителям, у которых взяли анализ, запрещается выходить из дома и контактировать с кем-либо. Первый отрицательный результат не дает гарантию того, что человек не заразился. Вирус может проявиться спустя две недели. Поэтому, согласно алгоритму, обязательно проводят второй тест. Это молекулярно-генетический анализ, показывающий количество вирусных частиц – вирионов – в организме. При наличии определенного уровня инфекции, который можно выявить в лаборатории, ПЦР даст положительный результат. При этом неважно, есть ли у человека симптомы или нет. Результаты теста на коронавирус могут быть положительными либо отрицательными. О положительном исходе руководитель лаборатории в течение двух часов сообщает в ближайшее отделение Роспотребнадзора, куда передает биоматериал для повторной проверки. Система также попросит ввести номер полиса ОМС и мобильного телефона. Проверка данных может занять 3-5 дней, но чаще доступ открывается уже спустя несколько часов. В десяти учреждениях Кубани жители могут сдать анализ на коронавирус. Фото: Анастасия ОСИПОВА. В Краснодарском каре организована работа по исследованию анализов на коронавирусную инфекцию.

Краевое управление Роспотребнадзора сообщает, что пройти тест могут жители Кубани, не имеющие клинических проявлений и не выезжавшие за границу за последний месяц. Это означает, что провериться на коронавирус могут все желающие - вне зависимости от того, контактировали вы с зараженным человеком или нет.

Таких медицинских организаций в регионе десять. Также в крае есть пять лабораторий, принадлежащих медицинским организациям. Это Получить результаты анализов можно любым удобным клиенту способом. А бланк результата скачивать бесконечное количество раз прямо из Личного кабинета на сайте. Результаты поиска: Количество результатов: 0. Анализы База знаний Акции Страницы Адреса. Как получить результат. В «Личном кабинете». Вы всегда можете оперативно получить свои результаты в «Личном кабинете» на сайте. Для этого нужно ввести в специальном поле уникальный номер заказа. В мобильном приложении «Хеликс Клиент». Установите мобильное приложение «Хеликс Клиент» для iOS или Android и используйте полный функционал личного кабинета прямо в вашем смартфоне. . Емма Андрієвська "Говорюща риба" аналіз твору - жанр, тема, ідея, головна думка, проблематика, сюжетний ланцюжок. Чому вчить нас казка?. “Говорюща риба” аналіз. Жанр – казка-притча. Тема – життя риби, яка була не такою, як всі. Ідея – трагедія індивідуальності, яка не підозрює про свою не пересічність; роль дружби в житті людини. Головна думка – той, хто чужий серед своїх, серед чужих своїм не стане, його й там, скоріш за все, просто з їдять. Головні герої: риба, автор, діти рибалки, жінка рибалки, рибалка. Ви можете прочитати “Говорюща риба” переказ, щоб згадати події казки. Емма Андієвська хронологічна таблиця. "Говорюща риба" герої. "Говорюща риба" проблематика. «Казка про яян» Андієвська аналіз. Головні герої: Говорюща риба, рибалка. Жанр: казка-притча. Казка – фольклорний розповідний твір про вигадані, а часом і фантастичні події. Притча – невелике оповідання, яке містить повчання в алегоричній формі. Висновок: Говорюща риба - це абсолютно фантастична історія, просто казка — трохи весела, трохи іронічна, трохи сумна. Але скільки в ній прихованої мудрості! І про те, що кожному з нас потрібен друг, той, хто вміє вислухати. І про те, що ін. Нещодавно я прочитала казку-притчу Е. Андієвської "Говорюща Риба". У цій казці розповідається про рибку, яка вміла говорила, але пізніше її "родичі"- риби вигнали на сушу. Одного разу рибалив рибалка і вона познайомилась з ним. Написати твір роздум на тему хто винен у смерті риби за твором говорюща риба. Будь ласка. Через що з рибою сталася трагедия(емма андиэвська.говорюща риба). “Говорюща риба”. Повчальний зміст твору. Мета: ознайомити учнів з творчим шляхом Емми Андієвської, зі змістом казки-притчі “Говорюща риба”, поглибити вивчене про казку-притчу; розвивати зв'язне мовлення учнів, навички виразного читання прозових творів, уміння висловлювати власні роздуми; виховувати загальнолюдські цінності, толерантне ставлення до інших, уміння дружити. Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Обладнання: портрет Емми Андієвської, підручник, ілюстрації до твору. ХІД УРОКУ. Організація початку уроку. Казка-притча «Говорюща риба».(СЛАЙД 5). (Учні записують тему уроку до зошитів). - Діти, а чи не здивувало вас щось у назві прочитаного твору? Зазвичай риби мовчать, а героїня нашого твору вміє розмовляти. - А як ви розумієте вираз «мовчить як риба» або «німий як риба»? Сьогодні на уроці ми спробуємо зрозуміти, чомусаме образ риби. Е. Андієвська наділяє здатністю говорити. Адже саме словосполучення «говорюща риба» є для нас незвичним. Пропоную вам правильно визначити мету уроку. Метод «Антивірус» (діти обирають правильне твердження). Говорюща риба. Андієвська Емма. Твори Андієвської. Скачати текст твору: txt (22 КБ) pdf (65 КБ). Calibri. Times New Roman. — Говорюща риба! — закричали в один голос діти, але жінка гримнула на них, щоб вони не галасували й не заважали поратися, бо їй і так ніколи вгору глянути, а тут іще недолугий чоловік запрошує таких приятелів, для яких мало що не з ніг треба збиватися, аби догодити. — Помагай Біг, — привіталася риба ще раз, вже трохи голосніше, та жінка, яка з ранку до вечора не стуляла щелепів, так багато говорила сама, що не почула, як біля неї риба говорить. Автор: Тернавська Тетяна Володимирівна Навчальний заклад: Гімназія №9 Кіровоградської міської ради Кіровоградської області Тема уроку. Проблема людських стосунків у казці-притчі Е.Андієвської Прихований повчальний зміст твору. Мета: осмислити поняття притчевості у мистецтві; розкрити ідейний зміст казки-притчі та її місце у циклі казок Андієвської; розвивати культуру зв’язного мовлення, пам’ять, критичне мислення, творчу уяву; формувати вміння узагальнювати, … Андієвська. «Говорюща риба». Мета: навчити учнів розуміти прихований зміст твору; виробляти уміння й навички визначати головну думку казки, робити власні висновки з приводу прочитаного; виразно читати та переказувати прозовий твір. Очікувані результати: учні виразно та вдумливо читають казку, виокремлюють із неї фантастичні елементи, уміють визначити головну думку, відшукавши ключові фрази. Теорія літератури: притча. Оголошення теми й мети уроку. Вступне слово вчителя. Говорюща риба — диво. Абсолютно фантастична історія — трохи весела, трохи іронічна, трохи сумна. Але скільки в ній прихованої мудрості!. 3. Виразне читання притчі Андієвської Словникова робота. Твори української письменниці Емми Андієвської. Шкільні твори.

Навчання. Найти: Емма Андієвська «Говорюща риба», українська література. Оголошення теми й мети. IV. Сприйняття та засвоєння учнями навчального матеріалу Емма Андієвська, як уже відомо, є неперевершеним майстром казок, які є різними, жодна не повторює попередньої. Вони захоплюють і дивують своєю красою і внутрішньою напругою. Про те, що навіть риба може стати приятелем для людини, розповідає нам казка Чи вірите ви у це? Доведіть. Робота за змістом казки «Говорюща риба» в парах. Учитель. Об’єднайтеся в пари, працюйте по черзі: спочатку один читає перший абзац казки й узагальнює його (стисло формулює основну думку прочитаного). Нещодавно на уроці української літератури ми прочитали дуже повчальний твір "Говорюща риба". У ній розповідається про чоловіка-рибалку, який знайшов собі друга в рибі. Запросивши рибу в гості, він відійшов, а коли повернувся, то його жінка вже засмажила рибу. Так хто ж винен у смерті риби? На мою думку, у смерті риби винні чоловік та частково його дружина. Жінці ніколи розмовляти про високі справи - вона заклопотана домашнім господарством. Якби чоловік більше приділяв часу родині, то дружина б була менш завантажена, а у подружжя було б більше часу на розмови. Він хотів познайомити свою сім'ю із рибкою. Але його жінка поьачила цю рибу і подумала шо її чоловік загубив рибу. І зжарила її. Він повернувся додому і дізнався що вона пожарила його товариша. Добро пожаловать на сайт Правильные Ответы и Решения. Обратная связь. Учиться и решать задачи с пояснениями просто.

gozavtrak. Поиск по этому блогу. . Я зробила такий висновок: Не має різниці яку зовнішність має твій товариш а яке ставлення має він до тебеВсеВін хотів познайомити свою сімю із рибкоюЯ зробила такий висновок: Не має різниці яку зовнішність має твій товариш а яке ставлення має він до тебеВсеЯ зробила такий висновок: Не має різниці яку зовнішність має твій товариш а яке ставлення має він до тебеВсеАле і в іншому табуні говорющій рибі не знайшлося співрозмовникаХоч і скільки їм риба розповідала пригод, хоч і скільки показувала, як легко й приємно говорити, вистачає тільки розтулити рота, і голос так і стелиться по воді, всі риби, що траплялись на дорозі говіркої риби, мовчки затулялися плавниками й тікали, і скоро до найвіддаленіших закутків великої води стало відомо, що балакуща риба, говорячи без упину, заважає рибам зосередитися, а це порушує гідністьПерегляд файлуТема: Емма Андієвська "Говорюща риба"Порушення питань моралі, дружби, сили слова у казці-притчіОбрази творуМета: формувати навички усвідомлення і розтлумаченння алегоричних образів, осмислити проблеми, порушені у творі, докладно проаналізувати образи притчі, закріпити та усвідомити особливості жанру притчі на прикладі твору "Говорюща риба" Робота в групах Характеристика образів творуЗаповніть складники схем до образів твору занотованими вдома цитатами з текстуОбраз говорющої риби: • народилася «серед табунів мовчазної риби»• «крім балакучості й доброго серця, була ще дуже молодою»Порушення питань моралі, дружби, сили словаПрихований повчальний зміст творудля учнів високого рівня навченості: написати твір-мініатюру на тему: “Чи почує жінка голос риби в наступному житті?”; для учнів достатнього рівня навченості: скласти за казкою “Говорюща риба” сенкан про дружбуЕмма Андієвська — Говорюща риба (скорочено)Стислий переказ, виклад змістуНадіслати Розповісти ЦвірінькнутиБалакуща риба саме гналася за виводком оселедців, щоб розповісти їм жарт, коли мовчазні виконавці вироку, взявши її на спини, одним махом винесли її на берегТам вони її поставили на ноги, і, вручивши листок, де було намальовано, що їй назавжди заборонено користуватися водяним царством, зникли в глибиніЗ цих пір риба стала жити на березіСпочатку вона трохи побоювалася оточення, крізь кущі не можна було проплисти, і в повітрі, яке так нагадувало глибину, вимовлені слова не лишали за собою найменшої булькиКрім того, на березі існували рибалкиТемаЕмма АндієвськаПринципи толерантного ставлення до інших, вірності мріям, прагнення гармонії зі світомТл: притчаТип уроку: урок вивчення нового матеріалуОбладнання: портрет письменниці, її твори, підручник, ілюстрації до казок, відеоматеріалиЯкби люди і риби не говорили тоді, коли не треба, то лихо обминало б їхНародна мудрістьКазка-притча Порушення питань моралі, дружби, сили словаМета: допомогти учням глибше усвідомити притчевий зміст і художню вартість казки;розвивати навички визначення головної думки твору, ключових фраз; висловлювати свої думки про прочитане;виразно читати й переказувати твір; виховувати почуття людяності, душевної щедрості, які допомагатимуть бачити, відчувати красу світуОбладнання : підручник, ілюстрації на тему; портрет письменниці; намалювана риба на дошці; прикріплені два будиночки, що символізуватимуть світ людей і світ рибТип уроку: урок вивчення нового матеріалу з Діти, а назвіть іще які твори написала Емма Андієвська? Я зробила такий висновок: Не має різниці яку зовнішність має твій товариш а яке ставлення має він до тебеВсеВін хотів познайомити свою сімю із рибкою вася диагност 17.9.0 торрентВася диагност 19.6 [2019] » Программы по диагностике и ремонту :: RuTracker.orgВася диагност 19.6 Год/Дата Выпуска: 2019 Версия: 19.6 pro Системные требования: процессор Intel Pentium 1000 МГц или более производительный; объем оперативной памяти от 512 Мбайт; 90 Мбайт свободного пространства на жестком диске для инсталляции; операционная система Windows начиная от XP, полностью поддерживаются как в х86, так и в х64 варианте; монитор с поддержкой видеорежима 800х600, рекомендуемаяВася Диагност 1.Программа предназначена для диагностики автомобилей VW, Audi, Seat, Skoda по протоколам стандарта OBD-IIВозможности VAG Tool 2.0.9: — чтение кодов неисправностей; — чтение потоков данных; — активные тесты исполнительных узлов; — адаптация; — запись (при наличии кодов доступа) ; — вообщем, делает все, что делает VAG 1552Системные требования: 32- разрядный Windows Язык интерфейса: Русский Работает с диагностическим адаптером: HEX-USB+CAN Скачать программу VAG Tool 2.0.9VDS-PROСкачать программу Вася Диагност быстроПоследняя полная русская версия приложения VCDS с лицензионным ключом активацииВсем, кто занимается ремонтом и обслуживанием автомобилей, стоит быстро скачать программу Вася ДиагностЭто диагностический комплекс, позволяющий выявлять проблемы на авто немецкого концерна VAG с электронным бортовым компьютеромПодключите к odb разъему адаптер, его к ноутбукуВАСЯ диагност 17.9.0обновлен помощник длинного кодирования; улучшено быстродействие при работе с UDS блоками управленияобновление справочной системы блоков управления, использующих UDS (длинная адаптация измеряемые величины доступны на русском языке); расширение поддержки новых моделей: VW Arteon, Audi Q5 2017+, Audi A5 2017+, Skoda Kodiaq, Skoda Octavia A7 FL; поиск измеряемых величин по идентификаторуВАСЯ диагност 17.5.0обновлен помощник длинного кодирования; улучшено быстродействие при работе с UDS блоками управления быстроWindowsВАСЯ диагност – это программа с узкой специализацией, которая выполняет диагностику автомобилей концерна VAGУтилита работает через специальный OBD2 - адаптерЭтот адаптер является мощным средством, которое сканирует автомобили известного концернаИспользуйте это приложение и физический адаптер (связав их) в автоматическом режимеВ этом режиме вы определите поломки автомобиля и узнаете подробные данные о блоках управления на «электронике»Узнайте информацию о ЭБУ, который отвечает за работу прочих систем автомобиляВАСЯ диагност определяет проблемы в их раПрограммное обеспечение Вася диагност скачав быстро предоставит возможность работы с автосканерами Вася Диагност, Вася Диагност 2.0, VAG COM, VAG KKl, а также с диагностическим сканером VCDS LiteВася диагност скачать быстроВажно! Пароль от архива Вы сможете получить только после того как подпишитесь на одну из наших социальных сетей и написав в ней сообщение о необходимости пароля с указанием наименования программного обеспеченияДля адаптера ВАСЯ диагност: Чтобы получить ссылку на последнюю версию программы необходимо заполнить форму: АктивацияДоступны обновления программ для адаптеров: ВАСЯ диагност 15.7.3 обновлено 12 января 2016гВерсия данных: 20151216Для проверки наличия обновлений программы выберите в меню пуск соответствующий пунктДля ККЛ адаптера: ВАСЯ диагност (бесплатная версия)Драйвер VCP (VirtualComPort) для KKL адаптерадля следующих операционных систем Windows: Windows XP, Windows Server 2003, Windows Vista, Windows Server 2008, Windows 7, Windows Server 2008 R2, Windows 8/8.Київ, Шевченківський Сьогодні 17:52Vag com HEX-V2 20.12.0 vcds Вася-диагностАвтозапчастини та аксесуари » Аксесуари для авто750 грнАвтосканер VCDS+ ВАСЯ Диагност PRO 18.9.0+/19.6 RU 2019 VAG COM ELM327999 грнАвтосканер ВАСЯ Диагност 19.6.0 PRO1 940 грнСкачать: вася диагност, VCDS, inpa, ODIS, ISTA, автоком, wow, autocom, launch, vida dice, патч, кейген, keygen, Xentry, op-com, elm327+375 17 248-6666idiag.by@gmail.comПриём заказов с 09:00 до 20:00, без выходныхБеларусь, 220020, г405 ГК РБМы не несем ответственности за неправильное и/или незаконное использование купленного у нас оборудования, а так же за любые повреждения автомобиляКопирование информации только с разрешения правообладателяБыстрый заказСканер Вася диагност 17.2.0 PRO RUS Лицензионный является русифицированным аналогом известного англоязычного комплекта VCDSПредназначен для диагностики автомобилей VW, Audi, Seat, Skoda, Bentley на дилерском уровне и автомобилей других марок, поддерживающих протоколы OBD-2Функционально адаптер является аналогом дилерского прибора VAS и хотя не так информативен, но устанавливается и работает гораздо быстрее и прощеПрограммы, драйверы, инструкции для диагностического оборудования автомобилей по протоколу OBD 2 на русском языке под ОС Windows и AndroidVasya Diagnost Вася Диагност(полностью русифицированный) CASCADE 0.9.4 Новая версия эмулятора мультимарочного сканера CarmanScan 1 и HiScan Proдля адаптера vag-com + can commander (подходит практическим ко всемVasya DiagnostВася Диагност(полностью русифицированный)CASCADE 0.9.Для обновления до новой версии - скачайте Вася диагност 17.9 и установите программу на ноутбукСвязанные товарыNewХитАдаптер диагностический Вася Диагност 18.9/19.6Артикул: 846Адаптер Вася диагност 18.9/19.6 для диагностики автомобилей VAG-группы до 2019 года1 523 грнза 1 штВ наличииВАСЯ диагностБЕСПЛАТНАЯ ПОЛНОФУНКЦИОНАЛЬНАЯ версия на РУССКОМ языке, не имеющая каких-либо ограничений, доступна каждому.автоматический поискВАСЯ диагност бесплатная полнофункциональная русская версия для любого K-line адаптераАвтор темы GeetlerДата начала 22.10.201VCDS-Вася диагност 19.6.0, 20.4.2 RUS V2 USB - АДАПТЕР работает с авто от 1988 по 2020 года ! -Вася Диагност -vag-com -vag-by -vcds -19.6.0, 20.4.2 rusНа русском языке + подсказки !Версия V2Оригинальная длина USB кабеля составляет L=2.0 метра ! Версия V2+ new !-Вася Диагност -vag-com -vag-by -vcds -19.6.0 rus (slby-беларусь)Дополнено в версии 19.6.0, 20.4.2-поддержка MQB 2013-2020 модельного года-добавлены новые адреса блоков управления, использующих UDS + АМЕРИКА17)описание активации круиз контроля18(описание регулировки холостого хода двигателя (бензин, дизель)ЦЕНА - V1, V2 - от 120 рублей, V2+ от 300 рублейДля диагностики своего volkswagen я использую сканер "Вася диагност"Я призываю всех пользоваться платной версией, так к функционал у неё большеДля не продвинутых пользователей компания выпустила урезанную бесплатную версию которой вы можете пользоваться с неофициальным шнуркомОба варианта программы можно скачать на нашем сайтеПервая будет быстрой, работает почти со всеми шнурками, а вторая будет более функциональной и требует активацииAllVAG.ru - онлайн проект владельцев автомобилей Volkswagen, Audi, Skoda и SeatРешение технических вопросов, диагностика с использованием программы Вася диагност, обзор авторынкаОписание: Профессиональный инструмент ВАСЯ диагност на русском языке для диагностики автомобилей концерна VAG: - автоматический поиск неисправностей; - автоматический сброс напоминания о сервисном обслуживании; - адаптация; - базовые параметры; - блоки измерений; - кодирование блоков управленияОписание: Профессиональный инструмент ВАСЯ диагност на русском языке для диагностики автомобилей концерна VAG: - автоматический поиск неисправностей; - автоматический сброс напоминания о сервисном обслуживании; - адаптацияВася ДиагностПрограмма для диагностики автомобилей VAG группы - VolksWagen, Audi, Skoda и SeatСкачать программу Diagnostic Tool 1.3.Программа для диагностики автомобилей ВАЗ и ГАЗ с помощью VAG COM адаптераСкачать программу Diagnostic ToolTECU3 v3.7.0.22Программа для диагностики праворульных авто марок Toyota, Nissan, DaihatsuЭтой программой поддерживаются не все года выпуска, а только те года, когда использовалась К линия, это примерно с 1996 по 2006 г.вКупить Вася Диагност Pro оригинальный с лицензией на русском языкеКодирование, адаптации, сброс ошибок и дрДоставка по РФ, скидки и акции!ВАСЯ Диагност на русском языке представлен в нескольких версиях, одна из которых представляет собой адаптер с не обновляемой прошивкой, например 17.9.0 (сентябрь 2017 года) подойдет для автомобилей по 2017 год включительно, последующие обновления будут актуальны для более новых моделей, т.еесли Ваш автомобиль 2012 года выпуска, то в следующем релизе 2018 года существенно нового функционала не увидитеРейтинг программ > vasyadiagnostНайти17.9.0.025% (17.7.3.017.7.0.017.5.1.017.5.0.017.2.0.016.9.1.016.9.0.016.6.0.0Скачать васю диагноста бесплатн, полная и пробная версии, а так же драйвер для адаптераИнструкция по пользованиюОфициальные версии, без вирусовВыложили для вас бесплатную и платную версию программы Вася-диагностРаботает только с оригинальным шнуркомВася-диагност бесплатная версияAdvertisementsCкачать Урок 2: Емма Андієвська«Говорюща риба» навчальна : подати інформацію про сучасну українську письменницю й художницю; навчити визначати основні ознаки притчевості; розвивальна : удосконалювати вміння характеризувати твори, виокремлювати фантастичні елементи в казках, розвивати вміння визначати головну думку твору, відшукувати ключові фрази, висловлювати власні думки щодо прочитаного; виховна : виховувати толерантне ставлення до інших, уміння бачити й розуміти красу світу, прагнення до гармонійного співіснуванняСьогодні ми продовжуємо знайомитися з творчим доробком Емми Іванівни Андієвської, зокрема, продовжуємо працювати над казкою Цей твір входить до збірки казок, де, крім зазначеної оповіді, є ще вісімнадцять казокПеред самими казками, між ними та після них відбувається розмова між шакалом та консервною бляшанкоюСаме вони й розповідають один од-ному казкиПри цьому шакал розповідає казки із сумним закінченням, а бляшанка — казки з щасливим закінченнямЩо таке казка? 2Що таке притча та які її ознаки? Доведіть, що «Говорюща риба» Емми Андієвської є казковою притчеюЯка тема цього твору? Яка основна думка? 6Як ви розумієте епіграф до уроку? Рибу вигнали з морського царства2Риба покинула батьків, бо не хотіла їх соромитиРиба усвідомила, що відрізняється від іншихБатьки риби думала, що з віком їхня дитина припинить бути говорющоюРиба прийшла в гості до рибалки6Рибалка й риба часто розмовляли на різні теми7Рибалка пішов із дому за наїдками, щоб гідно зустріти найкращого приятеля8Рибалка запросив рибу до себе в гості9Дружина рибалки підсмажила рибу10Рибалка сумував за рибою, адже його приятель більше не з'явився1Рибалка повернувся додому, але не застав свого приятеля12Дружина вилаяла чоловіка, бо той розтрусив рибуЧи можна вважати, що провина рибалки більша, аніж вина його дружини? 2Чому найбільше шкода жінки, яка не почула голосу риби? Чому горе рибалки більше, аніж смерть говорющої риби? Що говорять шакал і бляшанка про наступне втілення жінки? Які проблеми порушує Емма Андієвська у творі? Які з них, на думку автора, є найбільш важливими? Які є важливими, на вашу думку? Ті з проблем, що, на думку автора, є найважливішими, позначте синім кольором; найважливіші, на вашу думку, проблеми — зеленимПерекажіть текст казки від імені рибалки2Перекажіть текст від імені рибиПерекажіть текст від імені батька рибиПерекажіть текст від іме-ні жінкиНаписати твір-мініатюру «Чи почує жінка голос риби в наступному жит-ті»; прочитати літературну казку Ігоря Калинця «Хлопчик-Фігурка, який задоволений собою» Скласти план до твору "Говорюща риба"? Скласти план до казки Говорюща рибаСРОЧНО? План до казки - притчі "Говорюща риба"?

Складний простий план казки говорюща риба? План до казки та голове в казці Говорюща Риба? План до Говорюща риба? План до тексту говорюща риба? План до твору Емми Андієвської '' Говорюща риба '' Срочно?

Ставлення до говорющей риби? Тема та ідея твору "Говорюща риба" Емми Андієвської? На этой странице находится вопрос Скласти план до твору "Говорюща риба"?, относящийся к категории Українська літератураПо уровню сложности данный вопрос соответствует знаниям учащихся 5 - 9 классовЗдесь вы найдете правильный ответ, сможете обсудить и сверить свой вариант ответа с мнениями пользователями сайтаС помощью автоматического поиска на этой же странице можно найти похожие вопросы и ответы на них в категории Українська літератураЕсли ответы вызывают сомнение, сформулируйте вопрос иначеДля этого нажмите кнопку вверхуЯ вважаю що якщо людина відкриється людям і покаже яка вона насправді але вона може бути трохи сором'язливоюЯкщо людина людина розкриється то вона стане сильніше буде мужньою і т.- Надюша, ты все уроки сделала? - Нет еще- Тебе еще много? - Еще математика- Ну хорошоДоделывай и иди пить чай с тортом- Хорошо, мамРозповідь про село Спасівку Розповідь пр сімю Судаків Татари спалили Спасівку Загибель та взяття в полон спасівчан ВтечаПавлуся від загарбників«За сестрою» план до 2 розділу Опис степу Розповідь про Свиридову могилу Знайомство з козаком Семеном НеЕпітети— люди злії, лукавії, славній Україні, окраденую (Україну), метафора— злії люди Україну присплять, оксиморон— Малого сліду не покину / На нашій славній Україні, На нашій — не своїй земліНапиши так : Прилетіли пташки, прилетіли В рідний край села аж залетіли Заспівали пісню й сповістили Свою оселю рідну навістили Прилетіли птахи на весні І разом заспівали всі свої пісніНа ярмарку ми придбали ковдру синього кольоруМоє прізвище - КалитинськаПрекрасний відпочинок нас чекає на березі Азовського моряАвтомобіль під'їхав до краю прірвиПрисівши на хвилинку перепочити, він не помітив, як на небі збираються дощов Сайт учителя Ольги Іванівни НедоцюкМета: розширити знання учнів про творчість Емми Андієвської, ознайомити учнів з казкою-притчею «Говорюща риба», навчити визначати головну думку твору;сформулювати власні висновки про твір та його основні ідеї;усвідомити морально-етичні цінності, що допомагають бачити й розуміти красу світу, гармонійно й щасливо жити в ньому;розвивати творчі здібності та мисленнєві навички; виховувати соціально компетентну й толерантну особистістьТип уроку: урок вивчення нового матеріалуОбладнання: портрет письменниці, бібліотечка її творів; мультимедійна презентація, відео «Підводний світ»; плакати до вправи «Займи позицію»; зображення акваріума та моря, рибки-стікери;зображення валізи, м’ясорубки, кошикаХід уроку І.Організаційна частина 1.Визначення емоційної готовності до урокуЗараз ми перевіримо вашу готовність до урокуВиберіть рибку, колір якої вам найбільше подобається саме зараз(Учні вибирають рибку.) Жовтий колір свідчить: ви готові до активної роботиТі, хто обрав червону рибку, у цю хвилину насторожені, можливо, ще не готові до роботи, але здатні успішно працюватиВибір синьої рибки свідчить, що під час роботи на уроці ви не тільки впораєтеся із завданнями, а й будете творчо мислитиЗелена рибка – ви готові до розв’язання складних проблем2.Повторення хором афірмаціїЯ- шестикласникЯ – творча особистістьЯ хочу знатиЯ буду працювати на уроціІІМотивація навчальної діяльності учнів Вправа «Займи позицію»Учні визначають свою позицію щодо тверджень: «Усі повинні бути однаковими» та «Усі повинні бути різними», використовуючи «Метод «Прес».(На дошці – схема власного висловлення.) ПозиціяЯ вважаю, що… Обгрунтування…тому, що… ПрикладНаприклад,… ВисновокОтже, … (Кілька учнів обґрунтовують свою позицію.) Так, сьогодні ми поговоримо про подібність і різноманітність, з’ясуємо, що таке толерантність і чи надійні ви друзіІІІОголошення теми урокуОчікування учнів Знаючи й розуміючи тему уроку, коротко напишіть на стікерах-рибках, чого ви очікуєте від уроку, та прикріпіть їх на акваріум(Діти пишуть та озвучують свої очікування, прикріплюючи стікери до зображення акваріума, що знаходиться на дошці.) ІІІОсновна частина уроку 1.Актуалізація опорних знань учнів – Як ви розумієте вислів «мовчить як риба»? Учитель Коли про людину кажуть, що вона «мовчить як риба», то, можливо,і мають на увазі її надзвичайні розумові здібностіЩось не так скажете? Учені Оксфордського університету, які ставили досліди над різними видами риб, з’ясували, що вони мають довготривалу пам’ять, а з деякими завданнями можуть впоратися краще, ніж, наприклад, хом’ячкиРиб досить легко дресируватиВони впізнають господаря й можуть не брати їжу з чужих рукА не розмовляють вони, мабуть, тільки тому, що їм ні про що з нами поговоритиАндієвська написала надзвичайно цікаву казку-притчу – Пригадайте особливості притчіУ 2000 році вийшла збірка творів Андієвської під назвою «Казки», до якої ввійшло 18 творівКазки супроводжуються розмовою між шакалом та консервною бляшанкою, які,зустрівшись увечері, домовляються розповідати один одному казкиКожну казку вони коментують по-своємуТвір, з яким ми сьогодні познайомимося, називається Отже, пориньмо на кілька хвилин у чарівний, таємничий підводний світ(Відеоролик « Підводний світ») 2.Текстоцентричний аналіз тексту Гра «Чи добре ти знаєш казку?» І сектор «Хто? Що?» Хто першим помітив рибу, коли вона завітала в гості до рибалки? Що намалювали верховоди на верхніх верствах води? ІІ сектор «Яка? Як?» Якою народилася риба? Як сприймали балакущу рибу інші риби, жителі водної стихії? ІІІ сектор «Де? Коли?» Де народилася говорюща риба? Коли риба стала жити на березі? ІУ сектор «Чому? Навіщо?» Чому рибалка не впізнав рибу? Навіщо балакуща риба покинула родину? Робота з текстом твору – Чому балакуща риба всіх дратувала? – Чи чули ви слово «толерантність»? Словникова робота Толерантність-це здатність приймати щось, не схвалюючи цеЦе здатність сприймати без агресії думки, які відрізняються від власних, а також- особливості поведінки, зовнішнього вигляду та способу життя інших– Чи завжди ви буваєте толерантними?

Отже, ми повинні сприймати людину такою, якою вона є– Про що на землі мріяла риба? – Які стосунки були між рибалкою та рибою? – Чому, на вашу думку, рибалка та риба стали друзями? – Що таке дружба?

Словникова робота Дружба – близькі стосунки, засновані на взаємній довірі, прихильності, спільності інтересівГра «Сачок»Із запропонованих слів «виловіть» ті, що відповідають вашим уявленням щодо того, яким повинен бути справжній другНа екрані – слова:скромність, доброзичливість, наполегливість, товариськість,чуйність, заздрість, безкорисливість, егоїзм, байдужість, хвастощі, вірність, злість, надійність, щирість, готовність прийти на допомогу– Які якості ви вибрали? Чому? – Чому ви «не виловили» слова «злість», «хвастощі», «байдужість», «заздрість»? Умінню дружити, спілкуватися з людьми треба вчитися з самого дитинстваКажуть, що друг пізнається в бідіУ цьому випадку особливо гостро виявляються такі якості, як безкорисливість, доброта, чуйністьДуже багато складено прислів’їв про дружбуОсь ми з вами і пограємо в прислів’яГра «Продовжи прислів’я» (На екрані початок прислів’я, учні мають продовжити.) – Річ краща нова, а дружба(стара)– Дружба та братство – найбільше(багатство)– Не май сто рублів, а май(сто друзів)– Один за всіх, і всі(за одного)– Людина без друзів, що(дерево без коріння)Існує версія, що праслов’янське «друг» в індоєвропейській мові мало значення «міцний, надійний, вірний»А хіба друг не є таким? Згадаймо кінцівку творуПам’ятаєте, спілкуються шакал та бляшанкаПослухаймо їхню розмову(Розігрування діалогу за особами)– З чиєю думкою, шакала чи бляшанки, погоджуєтеся ви? – Чому трапилася ця трагедія?(Рибалка не попередив дружину про те, що його друг – риба)– А чи почула б його дружина? – Чи були у вашому житті випадки, коли вас просто не чули? Отже, кожна людина повинна вміти слухати– Чи вважаєте ви, що рибалка був надійним другом?

На годині спілкування проводили анкетування на тему «Чи надійний ти друг?» Оголошення результатів опитування5балів.Ти певною мірою егоїст і звик звертати увагу тільки на себеТака риса –перешкода справжній дружбіВиявляй більше інтересу до інших людей та інших проблем6 -10 балівУ тебе є друзі, але ти до них не завжди ставишся з повагою й терпінням, не переймаєшся їхніми проблемамиЩоб поліпшити ситуацію, спробуй ставити себе на місце тієї людини, якій потрібна твоя допомога11-15 балівТи надійний другТвої друзі це знають і цінуютьЗгадаймо ті твердження, які вам були запропоновані на початку уроку: «Усі повинні бути однаковимиУсі повинні бути різними»– Чи змінилися ваші думки? УПідсумок уроку Час подивитися на акваріум– Які очікування – рибки переросли акваріум, тобто справдилися, і їх час випускати в море, а які не справдилися? – Яким очікуванням треба залишитися? – Над чим ще треба працювати? Сьогодні ми визначали головну думку твору, висловлювали думки про героїв твору, переконалися, наскільки важливо толерантно ставитися до інших, бути вірним мріям, прагнути гармонії зі світомУІОцінювання Валіза-м’ясорубка-кошик На дошці ви бачите валізу, м’ясорубку, кошикНапишіть на стікерах, що вам сподобалося на сьогоднішньому уроці, було корисним, що ви візьмете з собою, і прикріпіть їх до валізиДо м’ясорубки причепіть те, що стало вам у нагоді, але потребує подальшого опрацювання, поглиблення знаньУ кошик «покладіть» те, що здалось вам нецікавим, непотрібнимУІІДомашнє завдання Обов’язкове для всіх :підготувати виразне читання напам’ять уривка з казки-притчіЗа бажанням: скласти пам’ятку справжньої дружбиЗаключне слово вчителяЯ бажаю вам бути добрими, відвертими, веселими й щиримиНехай біля вас завжди будуть справжні, надійні друзі Урок: Емма Андієвська«Говорюща риба» навчальна : подати інформацію про сучасну українську письменницю й художницю; навчити визначати основні ознаки притчевості; розвивальна : удосконалювати вміння характеризувати твори, виокремлювати фантастичні елементи в казках, розвивати вміння визначати головну думку твору, відшукувати ключові фрази, висловлювати власні думки щодо прочитаного; виховна : виховувати толерантне ставлення до інших, уміння бачити й розуміти красу світу, прагнення до гармонійного співіснуванняЯкий рід занять хлопчика? (Пастушо к) 2Синонім до слова пастух (К озопа с) Скільки брам є у місті, через які можна вийти? (С і м) Що намацав хлоп-чик у себе на плечах замість врятованого дідуся?

(М ішо к) Серед купи чого порпався чоловік з кельмою? (К амінн я) 6Як називається кожен із мешканців міста? (Я яни н) 7Що здолало старого так, що він зміг почути хлопця? (Н емощі) Як ви гадаєте, чому головні герої «Казки про яян» не мають імен? 2Я, ми, ти — це особові займенникиЧому протиставляє їх Емма Андієвська? Як ви вважаєте, чому вежі яян постійно завалюються? Пригадайте біблійну легенду про вавилонську вежуУ чому її повчальний зміст? Що символізують брама й вежа у творі? Чим можна пояснити прагнення хлопчика покинути міс-то, а не залишитися одним із яян? 6Чому дідусь, знаючи, як можна покинути країну яян, усе ж таки залишився в ній і пристосувався до подібного життя?

Де народилася риба? У якій сім'ї? 2Як батьки ставилися до риби? Чи були в риби приятелі серед інших риб? Чи справедливо судили ри-бу за її вміння говорити? Чи засмучувало рибу таке ставлення до себе з боку оточуючих? Як повідомили морські мешканці говорющу рибу про свій вердикт? 6Чи був водний світ для говорющої риби своїм? 7Який конфлікт простежується в першій половині розповіді? Що таке консерватизм? Знайдіть і прочитайте уривок, у якому йдеться про те, як до риби ставилися її рідні2Знайдіть і прочитайте уривок, у якому риба переконується, що її ніхто не розумієПрочитайте уривок, у якому йдеться про життя риби на суходолі та її думки про людейЗаповніть таблицю, порівнявши принципи, які сповідують мешканці під-водного царства та людиЯкі спільні та які відмінні риси ви помітили? Про що це свідчить? У якому світі жив рибалка? 2Яким він був чоловіком? Чи був світ людей для рибалки рідним? Чому так сталося, що риба й рибалка опинилися чужими серед своїх? Чи був у родині рибалки лад? Що про це свідчить? 2Як жінка ставилася до чоловіка? Як вийшло, що рибалка не зміг зустріти свого приятеля, хоча обіцяв? Чому жінка не впізнала приятеля свого чоловіка, хоча риба кілька ра-зів про це сказала? Як повівся чоловік, коли повернувся додому? 6У чому проб-лема кожного з персонажів казки? 7Про що сперечаються шакал і бляшанка?

Батьки риби сподівалися, що балакучість їхньої дитини мине, як хворо-ба(Так) 2Риба втекла з дому, бо не хотіла неславити батьків(Так) Риба добровільно покинула морські глибини(Ні) Рибалка спіймав говорющу рибу, бажаючи її вбити(Ні) Рибалка й риба одразу потоваришували один з од-ним(Так) 6Риба допомагала чоловікові в його справі(Так) 7Рибалка за-просив рибу в гості(Так) 8Рибалка сам убив рибу, бо його родині не було чо-го їсти(Ні) 9Чоловік не зміг зустріти свого приятеля, адже хотів купити ще більше наїдків(Так) 10Дружина приготувала рибу на обід(Так) Винним у смерті риби є …, бо… 2Дружина рибалки не почула слів риби, адже… І риба, і чоловік потоваришували, тому що…


твір-роздум на тему твору говорюща риба е андієвської

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

японские тв шоу взрослых узнай свою маму

тест ммил березина 377 вопросов пройти онлайн

команда 125 135 145 военкомат что это значит